Maľovanie airless systémom

Striekanie farieb ,,airless,, - bez vzduchu

Farba sa nanáša formou tlakovej pištole. Tým sa zaistí, že sa dostane aj tam, kde valček nemá šancu. Na rozdiel od farby striekanej kompresorom, airless systém farbu nerozprašuje a tak nikde neostávajú zbytočné ,,capkance,,

Systém dobre použiteľný v exteriéri aj v interiéri.

Najlepšia forma striekania farby na fasádu, vnútorné steny, či dokonca strechu. Pri dobrých podmienkach sme schopný naniesť niekoľko stoviek metrov denne. Všetko závisí od nasiakavosti povrchu, prístupu k objektu a množstva iných prác súvisiacich s aplikáciou farby.

Výhodou je aplikácia rovnomernej vrstvy farby na podklad, a absencia akýchkoľvek šmúh od štetcov či valčeka. Systém je samozrejme menej časovo náročný, čo zákazníka poteší najmä pri stavbách kde je potrebná vysokozdvižná plošina, či je potrebné prenajímať lešenie.

Aj pred maľovaním treba fasádu očistiť. Prach, riasy, plesne či dokonca mach je potrebné pred aplikáciou farieb odstrániť a fasádu ošetriť. Tým sa predchádza ďalšiemu preniknutiu biologických nečistôt do nového nástreku farby. Niektorí výrobcovia takto garantujú ochranu až po dobu 12 rokov !